Centrum Medyczne Chirurgii Plastycznej we Wrocławiu | Piotr Knast
  • Aktualności: Chirurgia Plastycznaw Wrocław | Informacje 2020 roku
  • Najlepszy Chirurg Plastyczny we Wrocławiu | Piotr Knast
  • Specjalista Chirurgii Plastycznej Wrocław | Piotr Knast - Najwyżej ocenieny lekarz we Wrocławiu

Witamy

Chirurgia estetyczna zajmująca się poprawianiem defektów urody z roku na rok staje się popularniejsza i łatwiej dostępna. Pojawia się coraz więcej gabinetów i klinik wykonujących operacje plastyczne. Dlatego tak ważne jest, aby dokonać właściwego wyboru. Zabiegi korygujące twarz lub sylwetkę to najczęściej trudne i precyzyjne operacje. Lekarze specjaliści chirurgii plastycznej, zrzeszeni w Polskim Towarzystwie Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej posiadają wiedzę, doświadczenie i praktyczne umiejętności w tym zakresie.

O mnie

Zapraszając do skorzystania z moich usług oraz współpracującego ze mną zespołu doświadczonych lekarzy i pielęgniarek pragnę się Państwu przedstawić. Ukończyłem studia lekarskie na wrocławskiej Akademii Medycznej w 1989 roku i w tym samym roku rozpocząłem pracę w Okręgowym Szpitalu Kolejowym we Wrocławiu. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej.

Trochę o zabiegach

Powiększanie piersi

Opis zabiegu - zabieg polega na wprowadzeniu do piersi specjalnej wkładki powiększającej- implantu piersiowego, dzięki czemu uzyskujemy powiększenie objętości piersi, możemy również w pewnym stopniu poprawić kształt piersi. Obecnie mamy do dyspozycji szereg rodzajów implantów piersiowych: silikonowe, solne, okrągłe, anatomiczne, gładkie, teksturowane.

Czytaj więcej

Korekcja kształtu nosa

Opis zabiegu - w zależności od zakresu zabiegu możemy wykonać korekcję całego nosa czyli zarówno części chrzęstnej jak i kostnej (całkowita plastyka nosa) lub też tylko części chrzęstnej nosa (plastyka czubka nosa). Zmiana kształtu może dotyczyć: symetrii (skrzywienia nosa), długości, szerokości, likwidacji garbu grzbietu nosa, zmniejszenia i podniesienia czubka nosa.

Czytaj więcej

Lifting twarzy - korekcja zwiotczenia skóry twarzy i szyi

Opis zabiegu zabieg polega na napięciu zwiotczałej skóry twarzy i szyi oraz na usunięciu jej nadmiaru. Najczęściej napina się również leżącą pod skórą warstwę powięziowo-mięśniową twarzy (SMAS) co poprawia i wydłuża efekty operacji. Klasyczne ciecia są umiejscowione na skroni, przed lub wewnątrz małżowiny usznej, oraz za uchem.

Czytaj więcej

Plastyka powiek górnych i dolnych

Opis zabiegu - zabieg polega na usunięciu nadmiaru zwiotczałej skóry powiek. Często usuwa się również nadmiar tzw. tłuszczu okołogałkowego tworzącego uwypuklenia w obrębie powiek ("woreczki pod oczami"). Cięcia są wykonywane na skórze powiek, w przypadku powiek górnych około 1 cm powyżej linii rzęs, w przypadku powiek dolnych 2-3 milimetry poniżej linii rzęs.

Czytaj więcej

Wycięcie zmian skórnych, korekcja blizn i inne zabiegi

Wycięcie drobnych zmian skórnych (znamiona, włókniaki) jest wykonywane w znieczuleniu miejscowym. Szwy są usuwane po tygodniu. Wycięte zmiany są najczęściej wysyłane do badania histopatologicznego celem potwierdzenia rozpoznania.

Czytaj więcej

Korekcja odstających uszu (operacje plastyczne uszu)

Opis zabiegu - zabieg polega na odpowiednim wymodelowaniu i odgięciu małżowin usznych. Cięcie wykonuje się na tylnej powierzchni ucha dzięki czemu po zabiegu blizna jest całkowicie niewidoczna. Zabieg trwa około 1 godziny. Jest wykonywany zwykle w znieczuleniu miejscowym, przed zabiegiem czasami podawane są leki uspokajające i przeciwbólowe (sedacja). Po zabiegu można udać się do domu.

Czytaj więcej

Powiększanie piersi

Opis zabiegu - zabieg polega na wprowadzeniu do piersi specjalnej wkładki powiększającej- implantu piersiowego, dzięki czemu uzyskujemy powiększenie objętości piersi, możemy również w pewnym stopniu poprawić kształt piersi. Obecnie mamy do dyspozycji szereg rodzajów implantów piersiowych: silikonowe, solne, okrągłe, anatomiczne, gładkie, teksturowane.

Stosujemy implanty piersiowe tylko renomowanych firm posiadające wszelkie konieczne certyfikaty jakości. Dobór najlepszego implantu dla pacjentki zarówno pod względem objętości jak i kształtu odbywa się na wizycie konsultacyjnej przed zabiegiem operacyjnym. Wtedy również ustalany jest sposób wprowadzenia jak i umiejscowienia implantuj. Implant może byś wszczepiony przez cięcie skórne wykonane w fałdzie podpiersiowym, wokół otoczki brodawki piersiowej lub pod pachą. Umiejscowiony zostaje albo bezpośrednio pod gruczołem piersiowym lub głębiej pod mięśniem piersiowym. Zabieg operacyjny trwa około 2 godzin. Jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym prowadzonym przez anestezjologa. Pierwszą noc po zabiegu pacjentka spędza w klinice. Następnego dnia po zmianie opatrunku udaje się do domu. Kolejna wizyta kontrolna jest ustalana przez lekarza.
 
Okres rekonwalescencji - bezpośrednio po zabiegu konieczne jest noszenie niewielkiego opatrunku. Szwy skórne są zdejmowane po 8-10 dniach. Przez okres 1 miesiąca po zabiegu pacjentka powinna przez całą dobę nosić specjalny elastyczny biustonosz stabilizujący piersi. Również przez miesiąc konieczne jest ograniczenie aktywności ruchowej. Przez kilka miesięcy po zabiegu pacjentka powinna masować piersi. Wszczepienie implantów piersiowych nie stanowi przeciwwskazania do późniejszego karmienia piersią.
 
Możliwe powikłania - są rzadkie ale nigdy nie możemy ich całkowicie wykluczyć. Może to być krwawienie do rany pooperacyjnej i powstanie krwiaka który czasami wymaga chirurgicznego usunięcia. Może to być również infekcja. Czasami wokół implantuj może wytworzyć się twarda torebka wymagająca również operacyjnego usunięcia. Bardzo rzadko zdarzają się pęknięcia implantów.
 
Zabiegi towarzyszące - w przypadku znacznego zwiotczenia piersi czasami konieczne jest połączenie wszczepienia implantów z usunięciem nadmiaru zwiotczałej skóry piersi.
 
Konieczne badania przedoperacyjne - na konsultacji poprzedzającej zabieg lekarz zaleca wykonanie standardowych badań krwi, EKG oraz w razie potrzeby, podyktowanej zdrowiem pacjentki badań dodatkowych,
 
Słowa kluczowe:  Powiększanie Piersi, Chirurgia Plastyczna Wrocław, Powiększanie Piersi Wrocław
 
Zobacz więcej w Galerii

Jeżeli te informacje dotyczące zabiegu POWIĘKSZNIE PIERSI są niewystarczające skontaktuj się z lekarzem.