Centrum Medyczne Chirurgii Plastycznej we Wrocławiu | Piotr Knast

O mnie

Dr Piotr Knast - Specjalista Chirurg Plastyk

DR NAUK MEDYCZNYCH PIOTR KNAST
Specjalista chirurgii plastycznej

Szanowni Państwo
 
Już prawie 30 lat zajmuję się chirurgią plastyczną. Od ponad 20 lat prowadzę prywatną praktykę wykonując zabiegi z zakresu chirurgii estetycznej. Serdecznie zapraszam do skorzystania z moich usług oraz współpracującego ze mną zespołu doświadczonych lekarzy i pielęgniarek.
 
Ukończyłem studia lekarskie na Wrocławskiej Akademii Medycznej w 1989 roku i w tym samym roku rozpocząłem pracę w Okręgowym Szpitalu Kolejowym we Wrocławiu. Po kilku latach nauki i zdaniu właściwych egzaminów uzyskałem I stopień specjalizacji z zakresu chirurgii ogólnej. Wybór chirurgii jako dyscypliny medycznej był dla mnie jednocześnie kontynuacją tradycji rodzinnych. W centrum moich zainteresowań znalazła się chirurgia plastyczna i w tym kierunku postanowiłem się dalej kształcić. W 1997 roku uzyskałem tytuł specjalisty chirurgii plastycznej, a w 2000 roku tytuł doktora nauk medycznych.
 
Przez ponad 16 lat pracowałem na oddziale chirurgii plastycznej Okręgowego Szpitala Kolejowego we Wrocławiu doskonaląc swoje umiejętności zawodowe. Nasz zespół specjalizował się między innymi w rozległych zabiegach rekonstrukcyjnych i mikrochirurgicznych po amputacjach piersi, ciężkich urazach oraz operacjach onkologicznych. W tym samym czasie zdobywałem również doświadczenie w chirurgii estetycznej - zajmującej się usuwaniem defektów urody i poprawianiem wyglądu. Efektem tych zainteresowań było otwarcie w 1998 roku praktyki prywatnej.
 
W ramach tej działalności wykonuję zabiegi chirurgiczne odmładzające twarz, zmieniające kształt nosa, uszu, operacje plastyczne piersi i brzucha, liposukcje i inne. Dopełnieniem zabiegów operacyjnych są zabiegi z zakresu tak zwanej medycyny estetycznej - wstrzyknięcia botoxu i wypełniaczy celem likwidacji zmarszczek i bruzd na skórze twarzy.
 
Od początku swojej pracy zawodowej aktywnie uczestniczę w szkoleniach, zjazdach i kursach krajowych i zagranicznych poszerzając swoją wiedzę i doskonaląc umiejętności. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej (www.ptchprie.pl/) oraz Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej - ESPRAS (www.espras.org). W ciągu 20 lat pracy zawodowej zdobyłem doświadczenie pozwalające mi uczciwie i odpowiedzialnie polecać Państwu swoje usługi.
 
Serdecznie zapraszam