Centrum Medyczne Chirurgii Plastycznej we Wrocławiu | Piotr Knast

Plastyka powiek górnych i dolnych

Opis zabiegu - zabieg polega na usunięciu nadmiaru zwiotczałej skóry powiek. Często usuwa się również nadmiar tzw. tłuszczu okołogałkowego tworzącego uwypuklenia w obrębie powiek ("woreczki pod oczami"). Cięcia są wykonywane na skórze powiek, w przypadku powiek górnych około 1 cm powyżej linii rzęs, w przypadku powiek dolnych 2-3 milimetry poniżej linii rzęs.

Ze względu na to, że skóra w tym miejscu jest bardzo cienka pozostające blizny są po wygojeniu praktycznie niewidoczne. Zabieg trwa około 1-1,5 godziny w przypadku powiek górnych jak i dolnych. Najczęściej jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym po wcześniejszym podaniu leków uspokajających. Bezpośrednio po zabiegu pacjentka lub pacjent mogą opuścić klinikę, na wizytę kontrolną zgłaszają się następnego dnia.
 
Okres rekonwalescencji - nie stosujemy opatrunku po korekcji powiek, wskazane jest natomiast osłanianie oczu okularami. Szwy zdejmowane są po 4-5 dniach. Po zabiegu przez okres około tygodnia utrzymuje się niewielki obrzęk i zasinienie powiek.
 
Możliwe powikłania - jak przy każdym zabiegu niewielkie ryzyko infekcji. Poważne powikłania takie jak niedomykalność powiek lub wywinięcie powieki dolnej, w przypadku gdy zabieg wykonuje doświadczony chirurg plastyk, są niezwykle rzadkie.
 
Zabiegi towarzyszące - plastyka powiek jest często wykonywana jednocześnie z liftingiem twarzy i szyi oraz zabiegiem podniesienia brwi.
 
Konieczne badania przedoperacyjne - na konsultacji poprzedzającej zabieg lekarz zaleca wykonanie standardowych badań krwi oraz w razie potrzeby, podyktowanej zdrowiem pacjentki lub pacjenta, badań dodatkowych.
 
Zobacz więcej w Galerii