Skip to main content

Powiększanie piersi

Opis zabiegu (Powiększanie Piersi) – zabieg polega na wprowadzeniu do piersi specjalnej wkładki powiększającej- implantu piersiowego, dzięki czemu uzyskujemy powiększenie objętości piersi, możemy również w pewnym stopniu poprawić kształt piersi. Obecnie mamy do dyspozycji szereg rodzajów implantów piersiowych: silikonowe, solne, okrągłe, anatomiczne, gładkie, teksturowane.

Stosujemy implanty piersiowe tylko renomowanych firm posiadające wszelkie konieczne certyfikaty jakości. Dobór najlepszego implantu dla pacjentki zarówno pod względem objętości jak i kształtu odbywa się na wizycie konsultacyjnej przed zabiegiem operacyjnym. Wtedy również ustalany jest sposób wprowadzenia jak i umiejscowienia implantuj. Implant może byś wszczepiony przez cięcie skórne wykonane w fałdzie podpiersiowym, wokół otoczki brodawki piersiowej lub pod pachą. Umiejscowiony zostaje albo bezpośrednio pod gruczołem piersiowym lub głębiej pod mięśniem piersiowym. Zabieg operacyjny trwa około 2 godzin. Jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym prowadzonym przez anestezjologa. Pierwszą noc po zabiegu pacjentka spędza w klinice. Następnego dnia po zmianie opatrunku udaje się do domu. Kolejna wizyta kontrolna jest ustalana przez lekarza.

Okres rekonwalescencji – bezpośrednio po zabiegu konieczne jest noszenie niewielkiego opatrunku. Szwy skórne są zdejmowane po 8-10 dniach. Przez okres 1 miesiąca po zabiegu pacjentka powinna przez całą dobę nosić specjalny elastyczny biustonosz stabilizujący piersi. Również przez miesiąc konieczne jest ograniczenie aktywności ruchowej. Przez kilka miesięcy po zabiegu pacjentka powinna masować piersi. Wszczepienie implantów piersiowych nie stanowi przeciwwskazania do późniejszego karmienia piersią.

Możliwe powikłania – są rzadkie ale nigdy nie możemy ich całkowicie wykluczyć. Może to być krwawienie do rany pooperacyjnej i powstanie krwiaka który czasami wymaga chirurgicznego usunięcia. Może to być również infekcja. Czasami wokół implantuj może wytworzyć się twarda torebka wymagająca również operacyjnego usunięcia. Bardzo rzadko zdarzają się pęknięcia implantów.

Zabiegi towarzyszące – w przypadku znacznego zwiotczenia piersi czasami konieczne jest połączenie wszczepienia implantów z usunięciem nadmiaru zwiotczałej skóry piersi.

Konieczne badania przedoperacyjne – na konsultacji poprzedzającej zabieg lekarz zaleca wykonanie standardowych badań krwi, EKG oraz w razie potrzeby, podyktowanej zdrowiem pacjentki badań dodatkowych,

Słowa kluczowe:  Powiększanie Piersi, Chirurgia Plastyczna Wrocław, Powiększanie Piersi Wrocław