Centrum Medyczne Chirurgii Plastycznej we Wrocławiu | Piotr Knast
  • Aktualności: Chirurgia Plastycznaw Wrocław | Informacje 2020 roku
  • Najlepszy Chirurg Plastyczny we Wrocławiu | Piotr Knast
  • Specjalista Chirurgii Plastycznej Wrocław | Piotr Knast - Najwyżej ocenieny lekarz we Wrocławiu

Witamy

Chirurgia estetyczna zajmująca się poprawianiem defektów urody z roku na rok staje się popularniejsza i łatwiej dostępna. Pojawia się coraz więcej gabinetów i klinik wykonujących operacje plastyczne. Dlatego tak ważne jest, aby dokonać właściwego wyboru. Zabiegi korygujące twarz lub sylwetkę to najczęściej trudne i precyzyjne operacje. Lekarze specjaliści chirurgii plastycznej, zrzeszeni w Polskim Towarzystwie Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej posiadają wiedzę, doświadczenie i praktyczne umiejętności w tym zakresie.

O mnie

Zapraszając do skorzystania z moich usług oraz współpracującego ze mną zespołu doświadczonych lekarzy i pielęgniarek pragnę się Państwu przedstawić. Ukończyłem studia lekarskie na wrocławskiej Akademii Medycznej w 1989 roku i w tym samym roku rozpocząłem pracę w Okręgowym Szpitalu Kolejowym we Wrocławiu. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej.

Trochę o zabiegach

Powiększanie piersi

Opis zabiegu - zabieg polega na wprowadzeniu do piersi specjalnej wkładki powiększającej- implantu piersiowego, dzięki czemu uzyskujemy powiększenie objętości piersi, możemy również w pewnym stopniu poprawić kształt piersi. Obecnie mamy do dyspozycji szereg rodzajów implantów piersiowych: silikonowe, solne, okrągłe, anatomiczne, gładkie, teksturowane.

Czytaj więcej

Korekcja kształtu nosa

Opis zabiegu - w zależności od zakresu zabiegu możemy wykonać korekcję całego nosa czyli zarówno części chrzęstnej jak i kostnej (całkowita plastyka nosa) lub też tylko części chrzęstnej nosa (plastyka czubka nosa). Zmiana kształtu może dotyczyć: symetrii (skrzywienia nosa), długości, szerokości, likwidacji garbu grzbietu nosa, zmniejszenia i podniesienia czubka nosa.

Czytaj więcej

Lifting twarzy - korekcja zwiotczenia skóry twarzy i szyi

Opis zabiegu zabieg polega na napięciu zwiotczałej skóry twarzy i szyi oraz na usunięciu jej nadmiaru. Najczęściej napina się również leżącą pod skórą warstwę powięziowo-mięśniową twarzy (SMAS) co poprawia i wydłuża efekty operacji. Klasyczne ciecia są umiejscowione na skroni, przed lub wewnątrz małżowiny usznej, oraz za uchem.

Czytaj więcej

Plastyka powiek górnych i dolnych

Opis zabiegu - zabieg polega na usunięciu nadmiaru zwiotczałej skóry powiek. Często usuwa się również nadmiar tzw. tłuszczu okołogałkowego tworzącego uwypuklenia w obrębie powiek ("woreczki pod oczami"). Cięcia są wykonywane na skórze powiek, w przypadku powiek górnych około 1 cm powyżej linii rzęs, w przypadku powiek dolnych 2-3 milimetry poniżej linii rzęs.

Czytaj więcej

Wycięcie zmian skórnych, korekcja blizn i inne zabiegi

Wycięcie drobnych zmian skórnych (znamiona, włókniaki) jest wykonywane w znieczuleniu miejscowym. Szwy są usuwane po tygodniu. Wycięte zmiany są najczęściej wysyłane do badania histopatologicznego celem potwierdzenia rozpoznania.

Czytaj więcej

Korekcja odstających uszu (operacje plastyczne uszu)

Opis zabiegu - zabieg polega na odpowiednim wymodelowaniu i odgięciu małżowin usznych. Cięcie wykonuje się na tylnej powierzchni ucha dzięki czemu po zabiegu blizna jest całkowicie niewidoczna. Zabieg trwa około 1 godziny. Jest wykonywany zwykle w znieczuleniu miejscowym, przed zabiegiem czasami podawane są leki uspokajające i przeciwbólowe (sedacja). Po zabiegu można udać się do domu.

Czytaj więcej